Tematy

niedowaga
Córka ma 6 lat iważy 13,5 kg/100cm. Gdzie znajdę dobrego lekarza? HELP! tung58@wp.pl
30.11.2011
Choroba Lesniewskiego
W jaki sposob rozpoznac chorobe "Lesniewskiego" gdzie sie zwrocic o pomoc ? wedrujemy z corka od lekarza do lekarza i kazdy sugeruje ze to ta choroba :( ale nikt nic nie robi by to zdjagnozowaC a corka poraz 4 w przeciagu 3 miesiecy ma ropien okołodbytniczy i przetoke Jestesmy z szamotul k/ Poznania Blagam o pomoc doalina@interia.pl
12.10.2011
kaszel
Córka( 14-lat ) od roku ma ataki kaszlu .Sa one bardzo uciążliwe ,wysiłkowe i nie produktywne .Potrafią trwac nawet 4 godziny.W ostatnim okresie po takim długo trwającym napadzie kaszlu pojawiaja sie stany podgorączkowy.Żadne dostępne i polecane przez lekarzy środki nie zmniejszaja jego nasilenia.Poniewaz wcześniej pojawiał sie taki kaszel przy katarze ,krtani ,przez pierwszy okres myślałam że to tam jest powód.Teraz córka jest po zabiegu zatok i laryngolog całkowicie wykluczył laryngologiczne podłozę tego kaszlu. Chciałabym przesłać nagranie z fragmentem takiego ataku -prosze o informacje jak mogłabym to zrobic. Prosze o jakiekolwiek sugestie które mogłabym dalej z konsultować z lekarzem i które dałyby ulge córce.
30.11.2010
alergia na glutena abrak objawów
Witam, W testach ImuPro 300 na alergię utajoną typu III u mojego 9-letniego syna wykryto alergię m. in. na gluten i mleko. Dotychczas nie miał żadnych objawów. Czy jest sens wprowadzania diety? (ją dziecku wprowadziłam od 3 tygodni, ale od tygodnia ma rozwolnienie, które wcześniej nie występowało).
01.11.2010
fizjoterapia w mukowiscydozie
Jestem studentką fizjoterapii i chciałam się dowiedzieć jakie są najnowocześniejsze metody rehabilitacji dziecka w wieku 15 lat chorego na mukowiscydozę . Chodzi mi o ogólny zarys tej choroby w tym konkretnym wieku i jakie najlepsze metody rehabilitacyjne są dostępne nie tylko w Polsce . Bardzo proszę o odpowiedź na mojego maila katsul@onet.eu z podziękowaniami za pomoc . K.S.
27.04.2011
Podwyższony Aspat i Alat
Witam, mój synek ma 16 miesięcy, właśnie byliśmy na badaniach kontrolnych i ma podwyższony Aspat i Alat. Lekarze mówią, że trzeba to obserwować, nic nie zmieniają w terapii, a ja się strasznie martwię, co to może znaczyć dla niego? Mamy jeszcze zrobić badania w kierunku wykluczenia cytomegalii i toksoplazmozy...
16.08.2010
rehabilitacja
Czy wykonywanie rehabilitacji poprzez stosowanie Acapelli jest wystarczające, czy należy wykonywać dodatkowo inne formy rehabilitacji (oklepywanie, stosowanie kamizelki The Vest)?
07.07.2010
Acapella
Czy podczas stosowania Acapelli należy wykonywać inne formy rehabilitacji oddechowej?
12.07.2010
mukowiscydoza a niedoczynność tarczycy
Witam.Od czasu kiedy zdiagnozowano naszą córkę i stwierdzono u niej mukowiscydozę(del F508 del F508)pojawiły się problemy z tarczycą(trwa to już ponad 5 lat)Wyniki wykonujemy co 2-3 miesiące według zaleceń lekarza i za każdym razem wyniki nie są takie jakie powinny być a mianowicie przekraczają normę(zaznaczę,że hormon podajemy zawsze na czczo i mniej więcej pół godziny przed posiłkiem).Po każdej wizycie u endokrynologa nasza córka ma zwiększoną dawkę(teraz przyjmuje codziennie po 50 Letroxu).Lekarz zasugerował nam niejednokrotnie ,że wina"chyba"leży po naszej stronie ponieważ dziecko nie dostaje leków codziennie.Przestrzegamy podawanie leków i nie zdarzyło się aby nie dostała leków.Dziecko również miało robione przeciwciała tarczycowe i również te wyniki są złe(minimalnie).Lekarz prowadzący nasze dziecko z mukowiscydozą zasugerował nam wizytę u innego lekarza.Posłuchaliśmy,pojechaliśmy zrobiliśmy badania i również i tym razem dziecko ma zwiększoną dawkę.Rozumiemy że dziecko rośnie,przybiera na wadze i być może tarczyca sobie "nie radzi"ale nikt nam nie potrafi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje i czy mukowiscydoza ma wpływ na tarczycę i czy leki jakie córka przyjmuje na stałe nie zakłócają działania hormonu dostarczanego sztucznie?Czy trzeba zrobić jakieś dodatkowe badania?Proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie
26.03.2009
poziom kortyzolu w surowicy a wynik jontoferezy pilokarpinowej
U mojego dorosłego dziecka z podejrzeniem mukowiscydozy, poziom kortyzolu o 8 godz. rano wyniósł 570 nmol/l. Dzień wcześniej była robiona jontofereza pilokarpinowa - a wynik wyszedł niski - 33 mmol/l. Wyniki jontoferezy robionej 3 lata wcześniej to 77, a pół roku wcześniej 57. Czy poziom kortyzolu w surowicy może mieć wpływ na wynik jontoferezy pilokarpinowej ? O czym świadczy wysoki poziom kortyzolu u chorego na mukowiscydozę ? (Poziom kortyzolu był badany pierwszy raz)
26.06.2010