Témata

Sexual Problems
Dobrý den, mému synovci je 18let, má CF. Nechce se mu žít, myslíme si, že má problémy s děvčetem. Nevím přesně, ja se zeptat´...může mít problémy se sexem? Děkuji za odp.
08.01.2010
Mutace genu
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na genovou mutaci deltaF508 a 2789+5GtoA-která mi byla zjištěna-jaké jsou podle Vás prognozy dobudoucna-jestli jde o lehkou nebo těžkou formu CF.Děkuji za odpověd
02.12.2009
cf-SK
moja trojrocna dcerka ma cf a pseudomonasa,kedze chodime dost casto na vnutrozilove preliecenie chcela by som sa opytat ci existuje nieco na spevnenie zil ,pretoze nasu dcerku musia velmi casto prepichovat a strasne casto jej zily praskaju,dakujem.
07.10.2009
Bedrocan medicinale cannabis
Konopí Badrocan BV je nizozemská společnost vyrábějící sušené konopí jako lék a léky s látkami z konopí. Chtěl víc zpětnou vazbu o jeho použití v léčbě CF prostřednictvím odpařovače (inhalace páry bez pálení), nebo prostě nejedl.
30.01.2010
Otázka
je nalezen gen v lidském genomu, který tuto nemoc způsobuje?
31.01.2010
SK - Tehotenstvo a CF
Chcem sa spýtať, či človek s CF môže porodiť zdravé dieťa a aké je asi tak percento úspešnosti otehotnieť u žien.Ďakujem:)
27.03.2009
prasečí chřipka
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mám dát očkovat svou 11-letou dceru na prasečí chřipku? Dcera má cystickou fibrozu. Na běžnou chřipku je očkovaná. Děkuji za odpověd.
24.11.2009
Váha s CF
Mám otázku,zda je možná transplantace tuku do těla.Mám CF a váhu stále stabilní. Lékaři mi odpovídají,že o této možnosti přenosu nemají informace,tak se ptám. Ptám se proto,že mne už štve,že mé tělo nemá žádné tukové zásoby a ve vodě jsem rychle zmrzlý.Děkuji za odpověď na pro jiné zbytečnou otázku. Radek Polášek
25.04.2009
Podezření na CF_
Můj čtyřletý vnuk má již 3 měsíce úporný kašel, který i přes léčbu pediatrem se výrazněji nezlepšuje. Všimli jsme si, že jeho kůže je dosti vlhká, slaná a na krku má pouhým okem viditelné krystalky soli. Někdy i v zátylku. Krém Panthenol nepomáhá. Předtím, žádné potíže neměl. Ale asi před rokem ho opakovaně kousl "klíšťák holubí". Může toto být příčinou nynějších potíží? Můžeme někde nechat vnuka vyšetřit i bez doporučení pediatra? Děkuji za odpověď.
06.07.2009
CF
Dobrý deň, pred týždňom som Vám píslala, ale nedostala som od Vás doteraz odpoveď, tak neviem či sa Vám moja otázka doručila. Moja dcéra sa narodila začiatkom apríla tohto roku a podľa novorodeneckého skríningu z krvi mala pozitívne hodnoty na cystickú fibrózu ( mierne zvýšené). Cystická fibróza sa z krvi na Slovensku vyšetruje od 1.2.2009. Na základe tohto výsledku sme boli v Podunajských Byskupiciach na potných testoch, ktoré toto ochorenie vylúčili. Hodnoty potných testov mala moja dcéra 18,15,21 a aj ďalšie vyšetrenia ako stolica, ultrazvuk bruška atď boli v poriadku. Chcela by som sa spýtať, aká je pravdepodobnosť, že sa v budúcnosti u mojej dcéry táto choroba objaví? Ďakujem za odpoveď
25.05.2009
<<  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10  ...  14 >  >>